Jaka jest różnica między Kasą ONLINE a zwykłą kasą fiskalną?

Postaramy się to prosto wytłumaczyć w 6 podpunktach. Jedną z najważniejszych zmian jest to, że kasy fiskalne online zostały wyposażone w nową funkcjonalność dotyczącą stałego i automatycznego przekazywania informacji, które zaistniały podczas ich użytkowania do Centralnego Rejestru Kas.

1. Elektroniczne kopie drukowanych dokumentów będą zapisywane w wewnętrznej pamięci kasy. Tylko autoryzowani serwisanci będą do niej, mieli dostęp np.: podczas wymiany czy okresowego serwisu. Dotychczas kopie dokumentów były zapisywane na zewnętrznych nośnikach.

2. Oprogramowanie w kasie ONLINE aktualizowane będzie zdalnie i automatycznie, to tak jak aktualizacje aplikacji na twoim smartfonie, gdzie Ty akceptujesz ich instalację. Obecnie jest tak, że albo sam próbujesz to zrobić na podstawie informacji od producenta albo wspierasz się pomocą serwisu kas fiskalnych.

3. Kasa samodzielnie będzie się łączyć z Centralnym Rejestrem Kas. Będą tam gromadzone dane tj. raporty dobowe, dokumenty fiskalne i niefiskalne, przeglądy okresowe. Do tej pory to właściciel kasy jest za to odpowiedzialny za przechowywanie tych dokumentów okazywanych podczas kontroli.

4. Połączenie kas fiskalnych ONLINE z terminalami płatniczymi będzie się odbywać za pomocą jednego protokołu komunikacyjnego, jednakowego dla każdego producenta. Do tej pory trzeba było przygotowywać wiele rozwiązań, które pozwalały na wymianę informacji pomiędzy różnymi terminalami i różnymi kasami.

5. Nastąpi automatyzacja nadawania numerów ewidencyjnych podczas procesu fiskalizacji. Obecnie jest nadawany przez właściwy dla Ciebie urząd skarbowy.

6. Wejdą w życie e-paragony, które będą mogły być przesyłane na e-mail klienta. Obecnie takiego obowiązku nie ma. Prawdopodobnie nastąpi to wraz z wprowadzeniem pierwszych kas fiskalnych online, czyli od 1 stycznia 2020 roku.

Więcej o samych kasach, które proponujemy naszym klientom, i które są najczęściej wybieranymi urządzeniami fiskalnymi znajdziesz tutaj>> KASY FISKALNE ONLINE
Po wejściu na naszą dedykowaną stronę zobaczysz miłą niespodziankę rabatową.